Výsledek vzájemného zápasu mezi pražskou Slavií a FK Mladá Boleslav rozhodl o vítězství sešívaných ve finálovém turnaji Pohár mládeže FAČR PLANEO CUPU v kategorii do 9 let ve Znojmě.

Předposlední turnaj přinesl Slavii v letošním ročníku druhé prvenství, když se o prvním květnovém víkendu radoval tým kategorie U13. Slavia je tak jediným klubem, který v doposud odehraných pěti finálových turnajích zapsal dva triumfy.

Po odehrání čtyř základních skupin, v nichž do turnaje vstoupilo 24 týmů z celé republiky, se ve Znojmě schylovalo k souboji o prvenství mezi Spartou a Slavií. Obě pražská S totiž zvládla svá čtyři utkání ve skupině bez zaváhání a jako jediné dva týmy zamířily do závěrečných klání se čtyřmi výhrami, byť se jim do Zlaté skupiny započítával pouze výsledek s druhým postupujícím, což v případě sešívaných znamenalo výhru 8:0 nad Havířovem a pro Spartu vítězství nad Sokolovem 9:3.

Ve Zlaté skupině Sparta sice svého odvěkého soupeře z Vršovic porazila v krásném utkání 10:5, jenže po porážkách s Mladou Boleslaví a JFA České Budějovice zůstala mimo medailové příčky. Zlatá skupina tak přinesla více radosti Slavii, která nakonec o 1. místo v turnaji bojovala hlavně s Mladou Boleslaví. Právě jejich vzájemný duel, který po výsledku 6:0 vyzněl jednoznačně pro Slavii, určil, že sešívaní získali v letošním PLANEO CUPU už druhý turnajový titul. Devítiletí slávisté tak navázali na své starší spoluhráče z kategorie U13. Na druhém místě skončila Mladá Boleslav a třetí JFA České Budějovice, která díky výhře 4:3 odsunula na 4. místo Spartu.

S výsledkem jsme samozřejmě spokojení a s výkonností to až na jeden zápas bylo super. Za 11 utkání jsme dali přes 90 gólů a kluci ukázali to, co trénujeme prodali přesně, co chceme ukazovat jako Slavia. Zaměřujeme se hlavně na to, aby je fotbal bavil, aby se každý den zdokonalovali ve věcech, které jsou pro fotbal nejdůležitější, což je práce s míčem, chuť po vítězství, dravost a agresivita,“ řekl se zlatou medailí na krku trenér vítězné Slavie Daniel Vilhelm.

Finálový turnaj PLANEO CUPU byl pro Znojmo velkou událostí, a navíc mohli místní fandit i domácímu 1. SC Znojmo. To se také stalo a fanoušci, především z řad rodičů a příbuzných, pomohli Znojmu ke 13. místu.

Mám výborné pocity. Děcka si to užila, mám z nich obrovskou radost. 13. místo v celé republice je pro Znojmo krásné. Děkuji hlavně všem rodičům, protože jejich podpora, hlavně z fanouškovské stránky, byla obrovská. Děcka rostou, práce s nimi nabíjí, stojí to hodně energie. Když si pak člověk večer sedne a zpátky si projde tréninky, zápasy a turnaje, tak to člověka nabíjí a naplňuje,“ svěřil se po skončení turnaje trenér domácího 1. SC Znojmo Peter Balta.

Na finálových turnajích se vždy objevují podporovatelé Poháru mládeže PLANEO CUPU a do Znojma zavítal dlouholetý ambasador Jakub Kohák. Pochopitelně, jak je u něho zvykem, vzal s sebou i dobrou náladu a jako milovník sportu ani tentokrát nešetřil pozitivními a povzbudivými slovy.

Ambasadorem jsem už několik let a takové spojení s dětmi, které sportují, mě velmi těší. Jsem hlavně rád, že se 10. ročník uskutečnil a stále probíhá. Děti mají radost z pohybu a když se věnují sportování, tak to je asi to nejlepší, co může být,“ vyznal se ze svých pocitů všeuměl Jakub Kohák.

Medailové týmy:

  1. místo – SK Slavia Praha
  2. místo – FK Mladá Boleslav
  3. místo – JFA České Budějovice

GRATULUJEME!!!

Nejlepší týmy:
Nejlepší hráči:

Nejlepší hráč
ŠTĚPÁN KULT – AC Sparta Praha

Nejlepší střelec
JAN CHMEL – Slezský FC Opava

Nejlepší brankář
TOMÁŠ PINTÉR – JFA České Budějovice

Video z turnaje: