Kategorií U13 odstartovala ve Vysokém Mýtě série finálových turnajů Poháru mládeže FAČR PLANEO CUPU. První letošní pohár pro vítěze si na východě Čech zajistili mladí fotbalisté Slavie Praha.

Na cestě za titulem v 10. ročníku Pohár mládeže FAČR sice dvakrát prohráli a jednou remizovali, ale i tak se mohli pochlubit ve Zlaté skupině nejlepší bilancí.

Do Vysokého Mýta se pravidelně jezdí na finálové turnaje Pohár mládeže FAČR PLANEO CUPU a letošní rok patřil nejstarší kategorii U13. 24 týmů je ve finálovém turnaji rozdělených do čtyř skupin po 6 týmech, kde mužstva hrají ve skupině systémem každý s každým. Podle výsledků v základních skupinách se pak jednotlivé týmy zařazují do Zlaté, Stříbrné a Bronzové skupiny, přičemž v té Zlaté se hraje o prvenství v turnaji.

Ve Vysokém Mýtě se do Zlaté skupiny oproti všem očekáváním nekvalifikovala Sparta, která v celkovém součtu všech šesti kategorií vyhrála poslední tři ročníky Poháru mládeže. O první turnajový titul PLANEO CUPU tak usilovala osmička týmů v čele s vítězi základních skupin MFK Vítkovice, Slavií Praha, 1. FC Slovácko a Sigmou Olomouc, která jako jediná zvládla skupinu bez jediného zaváhání a bez ztráty bodu. Čtveřici vítězů pak doplnilo kvarteto druhých týmů základních skupin FK Pardubice, Dukla Praha, Baník Ostrava a FC Písek.

Ve Zlaté skupině nebyla rozhodně nouze o dramatické okamžiky, když se žádný z týmů nevyhnul slabším chvilkám. V základní skupině suverénní Sigma Olomouc prohrála v bojích o nejvyšší příčky se Slavií a Pískem, remizovala s Vítkovicemi a Baníkem Ostrava a o svou šanci na konečné vítězství i zisk medaile přišla.

Nejlépe se s nástrahami Zlaté skupiny popasovala pražská Slavia, která sice podlehla Pardubicím a Slovácku, ale další ztráty už nedopustila a s 15 body první finálový turnaj PLANEO CUPU vyhrála o tři body před Vítkovicemi a Slováckem.

Ve vítězném týmu pražské Slavie nastupoval i syn vítěze Ligy mistrů z roku 2005 Milana Baroše Patrik. A v sestavách dalších družstev byla i další zajímavá jména.

Syn Tomáše Sivoka Thomas André hrál za Dynamo České Budějovice a Daniel Zelenka ze Slovanu Liberec je zase synem někdejšího kanonýra Jablonce nebo Slavie Luďka Zelenky. Jak Luděk Zelenka, tak i Tomáš Sivok předávali při závěrečném vyhodnocení turnaje ceny nejlepším týmům a hráčům.

Medailové týmy:

  1. místo – SK Slavia Praha
  2. místo – MFK Vítkovice
  3. místo – FC Slovácko

GRATULUJEME!!!

Nejlepší týmy:
Nejlepší hráči:

Nejlepší hráč
LEWIS AZAKA – AC Sparta Praha

Nejlepší střelec
MILAN NĚMEC – FC Zbrojovka Brno

Nejlepší brankář
PATRIK PALIČKA – FK Brandýs-Boleslav

Video z turnaje: