FINÁLOVÉ TURNAJE 10. ROČNÍKU POHÁRU MLÁDEŽE FAČR JIŽ POD NOVÝM NÁZVEM PLANEO CUP

Pouze na rok dokázala pandemie covidu zastavit nejvýznamnější akci mládežnického fotbalu v České republice. Pohár mládeže FAČR se opět po roční odmlce hlásil se svými finálovými turnaji, které se odehrály ve všech šesti věkových kategoriích od U8 až po U13. Od letošního roku se i díky vybudované vysoké sportovní i společenské úrovni soutěže podařilo získat silného generálního partnera, a proto ponese název PLANEO CUP.

Pohár mládeže FAČR, který letos slavil svůj jubilejní 10. ročník, je skvělou příležitostí pro týmy utkávat se se soupeři z celé republiky všech výkonností a každoročně zaznamenává nárůst počtu týmů, hráčů, turnajů i zápasů. Do ročníku 2021/2022 se přihlásil rekordní počet 828 týmů. Kvůli covidu nakonec do soutěže nastoupilo 759 družstev z celé republiky. Celý program čítal 186 turnajů v sedmdesáti lokalitách třinácti krajů České republiky za účasti více než 14 tisíc mladých hráčů a hráček! 

Pohár mládeže má své pevné místo ve fotbalovém kalendáři a pro všechny mládežnické týmy nese punc mimořádné události a prestižních klání. Jedná se o unikátní akci nejen v českých podmínkách, ale nemá obdoby ani v dalších evropských zemích. 

„Jsme velmi rádi, že Pohár mládeže, který si během posledních let vydobyl velké renomé a pevné místo ve fotbalovém kalendáři, získal v podobě firmy Planeo tak silného partnera. Věříme v dlouhodobě úspěšnou spolupráci, která turnaji přinese ještě větší prestiž. Pohár mládeže má zároveň velkou podporu FAČR a řadíme jej k nejvýznamnějším projektům našeho mládežnického fotbalu,“ uvedl Petr Fousek, předseda FAČR.

Zapojení do projektu Poháru mládeže FAČR nám dává jedinečnou příležitost podpořit sportování a pohyb u mladých. Jsme moc rádi, že právě značka Planeo se může propojit s tímto turnajem,“ říká Tomáš Opluštil místopředseda představenstva firmy FAST ČR, a.s. pod kterou značka Planeo se svými téměř 100 kamennými prodejnami po celé ČR a e-shopem na stránkách www.planeo.cz patří.

Tento rok bude značka Planeo na trhu 25 let a jedná se o první naše spojení s takto významným projektem. V rámci celoročních marketingových aktivit chceme PLANEO CUP přiblížit našim zákazníkům a pomoci zviditelnit takto unikátní projekt, a doufejme, že i rozšířit zájem o sportovní aktivity v širší cílové skupině,“ zmiňuje hlavní záměry spojení Tomáš Kovářík Marketingový Manager značky Planeo.

Projekt každoročně neuniká ani velkému zájmu z řad fotbalových osobností v rolích podporovatelů nebo ambasadorů. V předchozích letech jsme se mohli na turnajích potkávat s Karlem Poborským, Petrem Koubou, Tomášem Ujfalušim, Jaroslavem Šilhavým, Jaroslavem Hřebíkem, Lubošem Kozlem, Davidem Lafatou nebo Tomášem Hübschmanem. Mnoho výrazných postav českého fotbalu se na finálových turnajích objevilo i letos. Stejně tak se mohli účastníci těšit na Pavla Čapka a Jakuba Koháka, kteří jsou nedílnou součástí celého projektu.

10. ročník byl zahájen prvními kvalifikacemi už loni v srpnu. Úvodní finálový turnaj byl naplánován pro kategorii U13 na konci dubna ve Vysokém Mýtě. Celý PLANEO CUP vyvrcholil na začátku června turnajem nejmladší kategorie U8 v Benešově. Organizátorům se pro rok 2022 podařilo rozmístit jednotlivé finálové turnaje rovným dílem mezi Čechy a Moravu. Vedle Benešova a Vysokého Mýta letos zavítal PLAENO CUP také do Tábora, Kroměříže, Uničova a Znojma. 

FINÁLOVÉ TURNAJE 2022:
U13 … 30. 4. – 1. 5., Vysoké Mýto
U12 … 21  – 22. 5., Tábor
U11 … 7. – 8. 5., Kroměříž
U10 … 14. – 15. 5, Uničov
U9 … 28. – 29. 5., Znojmo
U8 … 4. – 5. 6., Benešov

Celkovým vítězem PLANEO CUPu – Poháru mládeže FAČR 2021/22 se stala AC Sparta Praha, jejíž týmy získaly v součtu všech věkových kategorií U8-U13 nejvíce bodů. Na druhém místě skončil FC Baník Ostrava a na třetím místě SK Slavia Praha.

GRATULUJEME!!!

  1. místo – AC Sparta Praha
  2. místo – FC Baník Ostrava
  3. místo – SK Slavia Praha

GRATULUJEME!!!

Video z PLANEO CUPu 2022: